امروزه در بسیاری از پروژه‌های صنعتی از جمله در پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، معادن و غیره برای کنترل تجهیزات اعلام و اطفای حریق از کنترلرهای F&G استفاده می‌شود.

آموزش کنترل پنل Scame S81-HS شرکت اسکامه ایتالیا

کنترل پنل NSC ساخت کشور آلمان بوده و در سه مدل Solution F2 و Solution F1-6 و Solution F1-18 عرضه می‌گردد که با توجه به ماژولار بودن این کنترل پنل‌ها می‌توان به طور همزمان به عنوان کنترل پنل اطفای حریق نیز استفاده نمود.

آموزش کنترل پنل اعلام حریق Solution F1 شرکت NSC

سیستم اعلام و اطفای حریق اتاق سرور (دیتاسنتر یا مرکز داده) یکی از بخش‌های اساسی امنیت برای هر مرکز داده یا اتاق سرور می‌باشد که باید به آن توجه خاصی گردد.

تجهیزات سیستم اعلام حریق در اتاق سرور

سیستم‌های F&G با توجه به نوع برند دارای قابلیت‌های ویژه و پیشرفته‌ای جهت اتصال به انواع دتکتورهای گاز، شعله و ... می‌باشند.

بررسی عملکرد سیستم‌های کنترلی F&G

این نوع از آشکارسازها جهت تشخیص شعله آتش و با توجه به نوع اشعه ساطع شده از آن مورد استفاده قرار می‌گیرند که ممکن است این اشعه‌ها قابل رویت یا غیر قابل رویت توسط چشم انسان باشد.

دتکتورهای شعله یا Flame Detector در سیستم‌های اعلام حریق

گواهینامه Loss Prevention Certification Board یا LPCB یک مارک تأیید شده توسط BRE Global ویژه محصولات صنعت ایمنی از حریق است و طبق خط مشی اصلی BRE Global، مأموریت این سازمان حفاظت از انسان، اموال و محیط زیست بیان شده است.

گواهینامه LPCB چیست؟

آتش یک فعل و انفعال سریع مواد سوختنی با اکسیژن هوا (اکسیداسیون)، همراه با نور و حرارت می‌باشد. البته تنها اکسیداسیون موادی (ترکیب ماده با اکسیژن) که نور و حرارت به همراه داشته باشند حریق نامیده می‌شود.

آتش چیست و چگونه خاموش می‌شود؟

افرادی که ناشنوا یا کم شنوا هستند نمی‌توانند به هشدار دهنده‌های دودی معمولی جهت اطلاع از وقوع حریق اتکا کنند. مخصوصا در اماکنی مانند خانه سالمندان، مراکز آموزشی مخصوص افراد ناشنوا و ... این نیاز قابل مشاهده می‌باشد.

هشدار دهنده‌های دودی مخصوص افراد ناشنوا یا کم شنوا

یک سیستم هوشمند (Intelligent) بر طبق استاندارد به سیستمی گفته می‌شود که در آن از تجهیزات هوشمند (Analogue Addressable) استفاده می‌شود.

بررسی سیستم‌های اعلام حریق هوشمند

- طراحی و مهندسی
- نصب و راه اندازی
- تأمین
- ساخت
- آموزش
- و ...

با ما تماس بگيريد

- سیستم‌های اعلام حریق آدرس پذیر
- سیستم‌های اعلام حریق متعارف
- سیستم‌های اعلام نشتی گاز
- سیستم‌های شناسایی دود و حرارت
- تجهیزات حفاظتی و امنیتی
- سیستم‌های اطفاء دی اکسید کربن
- سيستم‌های اطفاء سيلابی يا دليوج
- سیستم‌های اطفاء فوم
- سیستم‌های اطفاء پودری
- خاموش کننده‌های اطفاء قابل حمل
- تجهیزات ایمنی
- تجهیزات اندازه گیری و کالیبراسیون
- و ...

با ما تماس بگيريد