امروزه در بسیاری از پروژه‌های صنعتی از جمله در پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، معادن و غیره برای کنترل تجهیزات اعلام و اطفای حریق از کنترلرهای F&G استفاده می‌شود.

آموزش کنترل پنل Scame S81-HS شرکت اسکامه ایتالیا

کنترل پنل NSC ساخت کشور آلمان بوده و در سه مدل Solution F2 و Solution F1-6 و Solution F1-18 عرضه می‌گردد که با توجه به ماژولار بودن این کنترل پنل‌ها می‌توان به طور همزمان به عنوان کنترل پنل اطفای حریق نیز استفاده نمود.

آموزش کنترل پنل اعلام حریق Solution F1 شرکت NSC

در مقاله قبلی به انواع تجهیزاتی که برای کشف حریق ممکن است در یک دیتاسنتر یا مرکز داده نصب شوند پرداختیم و حالا در این مقاله به معرفی تجهیزات مکانیکال سیستم اطفای حریق HFC-227ea یا FM200 می‌پردازیم.

تجهیزات سیستم اطفای حریق در اتاق سرور

سیستم اعلام و اطفای حریق اتاق سرور (دیتاسنتر یا مرکز داده) یکی از بخش‌های اساسی امنیت برای هر مرکز داده یا اتاق سرور می‌باشد که باید به آن توجه خاصی گردد.

تجهیزات سیستم اعلام حریق در اتاق سرور

گاز اطفاء حریق HFC-227ea با برند تجاری FM200 به عنوان یک گاز غیر سمی طبقه بندی شده و بر همین اساس استفاده از آن در محیط‌های بسته بدون خطر می‌باشد.

ویژگی سیستم‌های اطفاء حریق گازی FM200

این گاز به عنوان یکی از متداول‌ترین گازهای اطفاء حریق به شمار می‌رود. دی اکسید کربن گازی بی رنگ، بی بو، خشک و غیر مخرب و یکی از آشناترین مواد شیمیایی است.

ویژگی سیستم‌های اطفاء حریق گازی CO2

سیستم‌های F&G با توجه به نوع برند دارای قابلیت‌های ویژه و پیشرفته‌ای جهت اتصال به انواع دتکتورهای گاز، شعله و ... می‌باشند.

بررسی عملکرد سیستم‌های کنترلی F&G

گواهینامه Loss Prevention Certification Board یا LPCB یک مارک تأیید شده توسط BRE Global ویژه محصولات صنعت ایمنی از حریق است و طبق خط مشی اصلی BRE Global، مأموریت این سازمان حفاظت از انسان، اموال و محیط زیست بیان شده است.

گواهینامه LPCB چیست؟

آتش یک فعل و انفعال سریع مواد سوختنی با اکسیژن هوا (اکسیداسیون)، همراه با نور و حرارت می‌باشد. البته تنها اکسیداسیون موادی (ترکیب ماده با اکسیژن) که نور و حرارت به همراه داشته باشند حریق نامیده می‌شود.

آتش چیست و چگونه خاموش می‌شود؟

- طراحی و مهندسی
- نصب و راه اندازی
- تأمین
- ساخت
- آموزش
- و ...

با ما تماس بگيريد

- سیستم‌های اعلام حریق آدرس پذیر
- سیستم‌های اعلام حریق متعارف
- سیستم‌های اعلام نشتی گاز
- سیستم‌های شناسایی دود و حرارت
- تجهیزات حفاظتی و امنیتی
- سیستم‌های اطفاء دی اکسید کربن
- سيستم‌های اطفاء سيلابی يا دليوج
- سیستم‌های اطفاء فوم
- سیستم‌های اطفاء پودری
- خاموش کننده‌های اطفاء قابل حمل
- تجهیزات ایمنی
- تجهیزات اندازه گیری و کالیبراسیون
- و ...

با ما تماس بگيريد