سیستم اطفاء حریق اتوماتیک گاز IG55

امروزه از سيستم‌های گازی پاک Clean Agent جهت حفاظت فضاهايی با حساسيت بالا و يا حريق‌های خاص بر اساس استاندارد NFPA 2001 استفاده می‌شود. سيستم‌های گازی پاک شامل دو دسته اصلی می‌باشند:

  • گازهای بی اثر IG-55
  • گازهای هالوكربنی HFC 227ea

پس از استفاده از اين سيستم‌ها بدليل عدم وجود پسماند پس از عمليات اطفاء، می‌توان سيستم مورد حفاظت را سريعاً به حالت كاركرد اوليه بازگرداند.
گاز IG55 که از خانواده Inerts بوده، گازی بی اثر، بی بو، بدون طعم و غیرسمی است. IG55 شامل ترکیبی از ۵۰٪ آرگون و ۵۰٪ نیتروژن است که هر دو از گازهای جوی می‌باشند. سیستم IG55 با پتانسیل تخریب لایه اوزون صفر، پتانسیل گرمایش جهانی صفر و طول عمر جوی صفر، بهترین استانداردهای زیست محیطی را دارا می‌باشد و به همین یکی از بهترین راه حل‌های اطفاء حریق برای شرکت‌هایی است که سیاست‌های آگاهانه سازگار با محیط زیست را اتخاذ می‌کنند. این گاز بسیار خنثی، با گاز دیگری ترکیب نمی‌شود و هیچ تاثیری بر لایه اوزون ندارد. همچنین این گاز در دمای بالا، تحت هیچ فشاری مایع نشده و به صورت گاز باقی خواهد ماند.

کاهش سطح اکسیژن در اطفاء حریق با گاز IG-55

سیستم IG55 از طریق کاهش اکسیژن محیط آتش را خاموش می‌کند. به منظور خاموش کردن آتش، سطح اکسیژن باید به ۱۴ درصد یا کمتر کاهش یابد. یک سیستم نرمال بسته به نوع منطقه خطر، طوری طراحی می‌شود که که اکسیژن را بین ۱۳٫۸ تا ۱۲٪ کاهش دهد. سیستم‌های گازی IG55 با فشار ۲۰۰ و ۳۰۰ بار می‌توانند به صورت اتوماتیک و یا دستی تخلیه شوند. این گاز از طریق شبکه لوله‌کشی شده و از طریق نازل‌های ویژه تخلیه و پخش می‌شود.

موارد استفاده از سيستم‌های اطفاء حریق گازی IG-55

  • اتاق‌های برق
  • اتاق‌های كنترل
  • اتاق‌های سرور و ديتا سنتر
  • مراكز تصويربرداری پزشكی
  • موزه‌ها
  • بايگانی، آرشيو و كتابخانه

هزینه اجرای سیستم اطفاء حریق چگونه است؟

با بررسی مکان مورد نظر و کارشناسی لوازم مورد نیاز از جمله محاسبه دقیق تعداد سیلندر می‌توان هزینه اجرای یک سیستم اطفاء حریق گازی را تخمین زد.

- طراحی و مهندسی
- نصب و راه اندازی
- تأمین
- ساخت
- آموزش
- و ...

با ما تماس بگيريد

- سیستم‌های اعلام حریق آدرس پذیر
- سیستم‌های اعلام حریق متعارف
- سیستم‌های اعلام نشتی گاز
- سیستم‌های شناسایی دود و حرارت
- تجهیزات حفاظتی و امنیتی
- سیستم‌های اطفاء دی اکسید کربن
- سيستم‌های اطفاء سيلابی يا دليوج
- سیستم‌های اطفاء فوم
- سیستم‌های اطفاء پودری
- خاموش کننده‌های اطفاء قابل حمل
- تجهیزات ایمنی
- تجهیزات اندازه گیری و کالیبراسیون
- و ...

با ما تماس بگيريد